відділ народних струнних інструментів

Завідувач відділу:

Петрів Олександра Василівна

Носіями духовних скарбів та національної гордості наших предків здавна були народні інструменти, які віддзеркалювали найважливіші віхи історії України. У кожного з них свій характер, свій образний світ, якщо ці інструменти поєднати у єдине ціле, то вийде неповторний калейдоскоп тембрів, ритмів, мелодій.

Збагнути таїну гри на народних інструментах, зокрема бандурі, гітарі та цимбалах, допомагають висококваліфіковані викладачі відділу. Це 18 викладачів із повною вищою та базовою вищою фаховою освітою. Серед них 6 викладачі з вищою кваліфікаційною категорією: МелимукаЛ.В., Веретко Н.І., Кирилович Л.О., ПетрівО.В., СалійС.М., МудрикА.П., Захарія І.М.

Педагогічне звання викладач-методист присвоєно МелимуціЛ.В., Веретко Н.І., Петрів О.В., Захарія І.М., а старший викладач - Кирилович Л.О. та МудрикА.П.

Клас бандури в Калуській музичній школі започаткувала Шикирява Галина Василівна з вересня 1964 року, з того часу бандуристи успішно працюють вже більше 50 років. Клас гітари започаткував Машталір М.І.. Клас цимбал певний період вела Микуляк Галина Михайлівна, а з вересня 2012 року навчання на цимбалах відновив Захарія Іван Михайлович.

З часу заснування навчального закладу відділ очолювали Макосій О.В., Констанкевич О.Т., Бандура О.П., Мелимука Л.В., а зараз завідувачем відділу є Петрів О.В., яка вміло організовує і спрямовує всю діяльність викладачів відділу.

Мелимука Леся Володимирівна працювала на посаді викладача по класу бандури з 1984 р. в Калуській дитячій музичній школі №1, після закінчення Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського. З 1986р. працює в Калуській дитячій музичній школі №2, де з 1994р. була завідувачем народного відділу. У 1995р. закінчила Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника. З 2004 р. - заступник директора, а з 2006 р. директор дитячої музичної школи №2.

Мелимука Л.В. - компетентний викладач з творчим мисленням та великим практичним досвідом. Досягла в роботі високого рівня професіоналізму. Ініціативна, відзначається наполегливістю, вимогливістю як до себе, так і до своїх вихованців.

У 2010 році методична розробка на тему «Постановка голосу у бандуристів на початковому етапі навчання» пройшла апробацію на курсах підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття для викладачів початкових закладів з класу бандури. Робота отримала схвалення викладачів-методистів Івано-Франківського музичного училища ім. Д.Січинського.

Учні класу Лесі Володимирівни є учасниками обласних, Всеукраїнських та міжнародних виконавських конкурсів, де займають призові місця. За період роботи в школі 17 випускників закінчили навчальні заклади І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, двоє з них повернулись в школу на викладацьку роботу.

Петрів Олександра Василівна - передає любов до національного інструменту бандура своїм вихованцям і плідно працює на музичній ниві з 1991 р. Закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського та музичний факультет Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Учні класу є переможцями багатьох обласних Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. За період роботи 15 випускників продовжили здобувати музичну освіту у ВНЗ І-ІІ та ІІІ- IV р. акр., троє з яких оволоділи професією викладача з фаху бандури і працюють у Калуській ДМШ к.2.

З 2004 року очолює відділ народних інструментів. Є керівником ансамблю бандуристів старших класів та вокального ансамблю, які демонструють високу виконавську майстерність. Була солісткою і учасницею оркестру народних інструментів, учасницею тріо «Вишиванка», співає в церковному хорі церкви св. Архистратига Михаїла.

У роботі з учнями впроваджує систему педагогічних впливів, яка ґрунтується на гуманізмі, довірі, взаємоповазі.

Веретко (Терлецька) Наталія Іванівна працює на посаді викладача по класу бандури з 1982 року в Калуській дитячій музичній школі, після закінчення Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського (клас викладача Стахмич М.В.), в 1991 р. закінчила Рівненський державний інститут культури з відзнакою.

За час роботи зарекомендувала себе фаховим викладачем з творчим мисленням. Досягла значних успіхів у роботі завдяки своїй любові до бандури, наполегливості в досягненні цілі, ініціативі і відданості учням.

В 2009 р. за високий професіоналізм і результативність праці їй присвоєно звання викладач-методист. Методична робота на тему «Комплекс засобів необхідних для успішного виконавського розвитку та становлення юного бандуриста в музичній школі», пройшла апробацію на обласних курсах підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття для викладачів початкових закладів (по класу бандури).

В 2012 р. провела відкритий урок на засіданні методичного об'єднання викладачів області на тему: «Бандурне, ансамблеве музикування на початковому етапі навчання в музичній школі».

До 55-літнього ювілею музичної школи оформила методичний кабінет, зібрала та систематизувала матеріали про педагогічну і творчу діяльність викладачів бандуристів з часу заснування народного струнного відділу.

Учні класу Наталії Іванівни є учасниками і переможцями обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виконавських конкурсів.

За період роботи викладача багато учнів здобули музичну освіту у ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації: Королевич (Варварик) Ірина, Кв'ятковська (Хухра) Тетяна, Сакалік Яна, Мельник Матвій, Романів Вікторія.

За багаторічну, сумлінну працю, високу педагогічну майстерність та досягнені успіхи, нагороджена грамотами управління культури обласної держадміністрації, подяками національної спілки кобзарів України.

Бандура Ольга Павлівна після закінчення в 1975 році Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського працює на посаді викладача по класу бандури в Калуській музичній школі. З 2000-2013 р. очолювала відділ народних струнних інструментів та сольного співу. Правильно організовувала методичну роботу відділу, концертну діяльність.

Бандура О. П. - викладач з великим практичним досвідом. Відзначається наполегливістю, вимогливістю до себе та до своїх вихованців,має високий рівень загальної культури, наполеглива і зібрана у справах.

Учні класу є учасниками та переможцями обласних конкурсів. Професією викладача з фаху бандури оволоділи такі випускники: Петрів (Хомик) Леся , Матіїшин Світлана, Багрійчук Анна.

Викладач користується повагою у коллег, своїх вихованців і їх батьків.

Кирилович (Каспришин) Леся Омелянівна навчалася в Калуській дитячій музичній школі в класі викладача Немировської Данути Романівни. Продовжила навчання в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д.Січинського, в класі викладача Лахнюк М.Г. в 1992 р. з відзнакою закінчила Рівненський державний інститут культури, а в 2003 р. отримала диплом з відзнакою Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (магістр державної служби).

Трудову діяльність розпочала в 1985 році на посаді викладача Калуського культурно-освітнього училища. З 1987р. по 2002 працювала у Войнилівській ДМШ, була завідувачем відділу народних та духових інструментів, завучем.

В калуській ДМШ №1 Кирилович Л.О. працює на посаді викладача з 2002 року за сумісництвом, як заступник начальника управління культури міської ради, на посаді директора школи - з 2005 по 2010 рік, з 2010-2013 рік - на посаді викладача по класу бандури та сольного співу за сумісництвом, як спеціаліст управління культури, національностей та релігій міської ради. З вересня 2013 року - викладач по класу бандури.

Учні її класу Стахурська Надія, Безрука Дарія, Кирилович Соломія та інші продовжили навчання у вищих мистецьких закладах.

Леся Омелянівна бере активну участь в художній самодіяльності, учасниця народного оркестру народних інструментів б/к ім. А. Могильницького.

Кирилович Л.О. - депутат Калуської міської ради 3-го, 5-го і 6-го скликання, активний учасник громадсько-політичного життя міста.

Кузь Оксана Володимирівна - викладач по класу бандури ДМШ №2. Має базову вищу освіту. Навчалася в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського.

Розпочала педагогічну діяльність в 1980 р. у Войнилівській музичній школі, згодом продовжила свою працю в Калуській ДМШ №1, а з 1986р. працює в Калуській ДМШ №2. Стаж роботи 31 рік.

Бере активну участь у громадському житті, є людиною активною і тактовною. Є представником відділу у профспілковому комітеті школи.

Співала у народному хорі «Прикарпаття», була учасницею шкільного оркестру народних інструментів. У 2008 р. була керівником ансамблю бандуристів молодших класів, який брав участь в обласному конкурсі ансамблевої гри і був відмічений за високу виконавську майстерність. У листопаді 2010 р. провела звіт учнів свого класу під тематичною назвою «Немає України без калини».

Салій Світлана Макарівна - закінчила Чернівецьке державне музичне училище.

Трудову діяльність розпочала в Калуській дитячій музичній школі №1, а з 1986р. працює викладачем по класу бандури в ДМШ №2. З 2004 по 2014 р. була завідувачем відділу сольного співу.

Світлана Макарівна проявила себе, як наполегливий, відповідальний старанний, грамотний викладач. Досконало володіючи ефективними формами і методами роботи з учнями, забезпечує високу результативність.

За час своєї праці привила любов до музичного мистецтва багатьом своїм учням, які продовжили навчання у вищих навчальних закладах.

Салій С.М. - людина добросовісна, відзначається моральними якостями, що служать прикладом для наслідування.

Мудрик Анна Петрівна - працює на посаді викладача від 1985 року після закінчення Рівненського інституту культури, відділ - народні інструменти.

Стаж роботи 29 років. Розпочала свою педагогічну діяльність в Калуській дитячій музичній школі №1, а згодом продовжила свою працю в Калуській дитячій музичній школі №2. Бере активну участь у громадському житті. Є учасницею шкільного оркестру народних інструментів, співає у народному хорі при п/к «Юність» «Берегиня» та церковному хорі при церкві Архистратига Михаїла. Є керівником шкільного ансамблю гітаристів.

Учні класу постійно приймають участь в обласних та шкільних конкурсах, де займають призові місця.

Учениця Мендюк Іванна продовжила навчання у вищому навчальному закладі І-ІІ рівня акр.

Балита Оксана Богданівна працює в дитячій музичній школі №2 з 1995 року. Стаж педагогічної роботи 24 років. В 1990 році закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського по спеціальності домра . З 2004 по 2008 роки продовжила навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію артиста оркестру (ансамблю), викладача з класу гітари, диригента оркестру народних інструментів.

Виховала ученицю Мазур Ірину (домра), яка продовжила навчання у Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського.

Учні класу Оксани Богданівни успішно беруть участь в обласних виконавських конкурсах.

Відоняк Богдана Володимирівна працює у Калуській музичній школі з 2002 року, після закінчення Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського та Київського національного університету культури та мистецтв.

З 2002 року є керівником ансамблю бандуристів. Колектив є постійним учасником конкурсу виконавської майстерності творчих колективів, звітних концертів школи.

За час роботи Богдана Володимирівна проявила себе активним, ініціативним викладачем з організаторськими здібностями.

Учні класу Відоняк Б.В. є дипломантами та переможцями на всеукраїнських конкурсах. Викладач разом з учнями бере активну участь у шкільних та міських концертних програмах.

Мельничин Світлана Теодорівна викладач по класу гітари. Закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д.Січинського та Київський інститут культури і мистецтв. З 1987 - 2013 р. працювала викладачем народних інструментів у Калуському коледжі культури і мистецтв. Завідувала кабінетом «Методики роботи з оркестром», була концертмейстером оркестру українських народних інструментів. Підготувала навчальні програми з дисциплін «Спеціальний музичний інструмент (гітара)», «Додатковий музичний інструмент (гітара)» та «Методика роботи з оркестром народних інструментів».

Світлана Теодорівна є керівником ансамблю гітаристів в Голинській дитячій школі мистецтв.

Випускники класу Мельничин С.Т. продовжили навчання у вищих музичних навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації: Марків Микола, Мендюк Іванна.

Гринчишин Марія Степанівна - викладач по класу бандури. Закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського та Київський національний університет культури і мистецтв (обидва заклади закінчила з відзнакою).

З 2003 року працює викладачем ДМШ №2. Була учасницею та солісткою шкільного оркестру народних інструментів. У 2010 році була керівником ансамблю бандуристів молодших класів, який брав участь в обласному конкурсі ансамблевої гри і був відмічений за високу виконавську майстерність.

Учні Гринчишин М.С. беруть активну участь у концертах відділу, шкільних та обласних виконавських конкурсах, де займають призові місця.

Луців Наталія Володимирівна - викладач по класу бандури ДМШ №2. Навчалася в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д. Січинського, яке закінчила в 2003 році, після якого навчалася в інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Розпочала педагогічну діяльність в 2003 році, в Рожнятівській школі мистецтв. З 2007 року працює в Калуській ДМШ №2, стаж роботи 12 років.

Викладач сумлінно виконувала обов'язки секретаря відділу, співала в шкільному камерному хорі, в церковному хорі с. Мостище. Є учасницею тріо бандуристок, яке організоване на базі Калуської дитячої музичної школи №2.

Деренюк Катерина Сергіївна - викладач по класу бандури дитячої музичної школи №2. Закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського, в цьому ж році почала працювати за фахом,продовжила навчання у Прикарпатському Національному університеті ім. В. Стефаника (Інститут мистецтв) .

Є учасницею квінтету викладачів-бандуристів. Співає у хорі «Тавор».

Кв'ятковська Тетяна Богданівна у 2007 році закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д.Січинського (клас викл. Стахмич М.В.). Продовжила навчання у Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника (Інститут мистецтв), де здобула кваліфікацію «магістр музичного мистецтва» (клас проф. В.Г. Дутчак).

З 2007 року працює в Калуській дитячій музичній школі викладачем по класу бандури. З 2008 року - керівник ансамблю бандуристів. Учні класу викладача беруть активну участь у різноманітних концертах школи та міста, показують високу професійну майстерність на шкільних, обласних та відкритих фестивалях-конкурсах, де були відзначені грамотами, подяками та призовими місцями.

Кв'ятковська Т.Б. була учасником вокального ансамблю викладачів школи, є учасником квінтету викладачів-бандуристів, який багато концертує; співає у церковному хорі ж/м «Загір'я» церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Викладач є дуже старанна, наполеглива у роботі, постійно вдосконалює свій фаховий рівень.

Ружицька Анна Романівна в 2010 році закінчила Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського. В цьому ж році вступила до Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника Інституту мистецтв та розпочала педагогічну діяльність з фаху бандура.

За цей короткий час проявила себе, як старанний, добросовісний, дисциплінований викладач. Приймає активну участь в роботі відділу. Є учасницею шкільного квінтету викладачів-бандуристів .

У 2015 р. провела звіт учнів свого класу « Я зернинка України».

Матіїшин Світлана Романівна викладач дитячої музичної школи з 2009 року.

Освіту здобула в Івано-Франківському музичному училищі ім. Д.Січинського за спеціальністю «музичне мистецтво», та Прикарпатському національному університеті ім. В.Стефаника з відзнакою «магістр музичного мистецтва».

З 2014 року працює за сумісництвом на посаді концертмейстера в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Учні класу Світлани Романівни показують виконавську майстерність на шкільних та обласних виконавських конкурсах (2011-2013 рр.), де були відзначені дипломами. Випускники Діана Ендрюс, Ярина Луцька продовжили навчання в Калуському коледжі культури і мистецтв, Василина Вирстюк в Самбірському училищі культури

Викладач підготувала та провела багато тематичних вечорів, концертів - звітів. Світлана Романівна є учасницею квінтету викладачів-бандуристів, а також концертує із своїм викладачем, зав. кафедри народних інструментів і музичного фольклору ім. В.Стефаника, доктором мистецтвознавства, професором Віолеттою Дутчак.


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати